ankara google reklam ajansı

Google ADS Kullanarak Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Google reklam vermek isteyen ziyaretçilerimiz için 2021 yılında Google reklam ücretleri ve ADS eski ismiyle Adwords kullanımı hakkında en geniş kapsamlı içeriği hazırladık. Siz de bu yazımızı okuduktan sonra artık konu hakkında ortalamanın üzerinde bir bilgiye sahip olacaksınız. Google reklam verme tüm detayları ile birlikte…

Google ADS, eski ismiyle Google Adwords olan ve internet reklamcılığı konusunda gerçekten en ön saflarda bulunan profesyonel bir reklamcılık platformudur. İşletmenizin web sitesinin, adresinin ve telefon numarasının bulunmasını sağlar.

En detaylı şekilde sizlere aktarmadan önce basit bir örnek ile temel mantığını anlatmak isteriz.

Örneğin sizin bir perde yıkama firmasında hizmet verdiğinizi düşünelim. Konuyu daha detaylı anlamak adına bir reklamınız olduğunu var sayalım.

Resimde gördüğünüz gibi Google aramalarında “perde yıkama” yazılmış ve arama sonuçlarının en tepesinde reklamlar mevcut.

Yanında reklam yazan ve en üst sıralarda bulunan 4 tane reklamdan birisi sizin reklamınız olarak düşünebilirsiniz.

Google ADS reklam verdiğiniz zaman aramalarda en üstlerde bulunmanız sizin için muhtemeldir.

Bu sayede hem tıklama hem de müşterilerinizden telefon aramaları almış olursunuz.

 

google reklam nedir

İnternet aramalarında en üst sıralarda çıkmak denildiğinde aslında mesele SEO ve Google adwords reklamlarıdır. Basit olarak internete reklam vermenin sizlere ne gibi bir avantajı olacağından bahsettik sanırım.

Asıl meseleyi anladığınıza göre Google reklam fiyatlandırması, reklam kampanyaları, içerikler ve tüm detaylara inebiliriz.

Google ADS ile Reklam Kampanyaları Oluşturma

reklam kampanyası oluşturma
reklam kampanyası oluşturma

Google hesabınız ile ADS platformuna giriş yaptıktan sonra bir kampanya oluşturmak için görseldeki kırmızı ile işaretli alandan “Kampanyalar” sekmesine giriş yapın.

Ardından mavi “+” butonuna basarak bir reklam kampanyası oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Sonraki adımlarda sizden web sitenizin adresini, telefon numaranızı, açıklama metinlerinizi ve başlıklarınızı isteyen bir paneli doldurmanız gerekiyor.

Yazılan yönergeleri dikkate alarak bir reklam kampanyası oluşturabilir ve istediğiniz anahtar kelimelerde reklam yayınlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi anahtar kelime türleri olmalıdır. Daha sonra web sitemizde bununla ilgili bir makale daha yayınlayarak detaya ineceğiz. Fakat şimdi biraz bahsetmek gerekirse bizim önerimiz odakladığınız anahtar kelimelerin keskin uçları olmasıdır.

Örneğin “[perde yıkama]” anahtar kelimesi sizin için oldukça odaklı ve kaliteli bir anahtar kelime olacaktır.

Aksi durumda geniş eşleşmeli bir anahtar kelime ile “perde yıkama” yazarsanız sonuçlarda çıkmanız ve doğru kitleyi hedeflemeniz zorlaşacaktır.

Gelin şimdi sizlerle reklam gruplarına ve anahtar kelimelerine detaylı olarak göz gezdirelim.

Google Reklam Verme - Reklam Grupları

Google ADS ile oluşturacağınız reklamlarda reklam grupları en az anahtar kelimeler kadar önemlidir. Reklam grupları web sitenizi ziyaret edecek olan insanların doğru başlıkları ve içerikleri görmesini sağlayarak etkileşimini artırması için en önemli detaydır!

reklam grupları ile google reklam verme
reklam grupları ile google reklam verme

Bir web sitesini ziyaret etmeden önce Google reklam verenlerin oluşturduğu içerikleri inceleyen yüz binlerce ziyaretçi vardır.

Yandaki resimde görmüş olduğunuz “Bölgesel SEO Hizmeti Al” örneği bir reklam grubunun reklam kampanyasıdır.

Sizin de reklam grupları oluşturarak reklam vermeniz ve her odak anahtar kelime için özel birer reklam kampanyası oluşturmanız çok faydalı olacaktır.

google reklam verme 2021
google reklam verme 2021

 

Tamamen özel oluşturulmuş reklam grupları, reklam kampanyaları, anahtar kelime araştırmaları tıklama başı maliyetlerinizi oldukça düşürecek ve aylık reklam masraflarınızı büyük bir oranda azaltacaktır.

anahtar kelime eşleşme türleri

Google ADS Anahtar Kelime Eşleşme Türleri Ne İşe Yarar?

Bir çok reklam verenin aklında soru işareti olan bir konu. Anahtar kelime eşleşme türleri denildiğinde reklam uzmanları dahi bazen şaşırabiliyor.

Kısaca özetlemek istediğimizde bir internet kullanıcısı “google reklam verme” diye arama yaptığında bunun bize ne çağrıştırdığını anlamamız ve ADS botlarına anlatmamız anlamına gelir.

Google reklam verme araması yapan bir kişi için bu sayfayı bulması bizim faydamıza olacaktır. Fakat “google kartvizit reklam” yazan bir kişi bu sayfayı gördüğünde hemen terk edecek ve bizim sayfamızın değeri düşecektir.

Bu sebepten Google reklam uzmanları anahtar kelime eşleşme türlerine çok dikkat eder. Görseldeki açıklama google support adresinden tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geniş Eşleşme

Geniş eşleşmeli anahtar kelimenin anlamı; internet aramalarında bulunabilecek en geniş kapsamlı aramaya sahip olmak demektir.

geniş eşleşmeli anahtar kelimeler
geniş eşleşmeli anahtar kelimeler

Ne gibi mi?

Halı yazdığımızı var sayalım, bir halı yıkama firması için mi, halı satın almak için mi, halı nedir diye sormak için mi arama yaptık?

Tam anlamıyla belirgin bir kılavuz çizgisi yok ve geniş eşleşme de bunun gibidir.

“Web tasarım” anahtar kelimesine reklam verdiğimizde bizi web tasarım uzmanı arayan da bulabilir, web tasarım kursu arayan da bulabilir, web tasarım örneklerine bakanlar da bulabilir.

Mesela “google reklam” anahtar kelimesine reklam verdik. Hangi aramalarda üst sıralarda çıkacağız?

 • google reklam nasıl verilir
 • google adwords reklam
 • internet reklamcılığı
 • reklam vermek istiyorum
 • google harita kaydı
 • site içi reklam vermek
 • google ads

Gibi bir çok içerisinde “google” ve “reklam” geçen aramalarda bulunabilir olmamızı sağlıyor.

Çok mu iyi? Biz tam olarak önermiyoruz!

Sıralı Eşleşme

Sıralı eşleşme isminin de taşıdığı gibi bir sıra içerir ve bu sıra ile arama mümkün olmadıkça reklamınızı gereksiz olarak göstermez.

Sıralı eşleşme tırnak işaretleri ile yazılır “ankara google reklam ajansı” gibi anahtar kelime olarak komple eklenir.

Google’de ne yazıldığında çıkar? Örnekler ile anlamaya çalışalım.

 • ankara google reklam ajansı
 • ankara reklam ajansı google
 • google ankara reklam ajansı
 • reklam ajans ankara google

Anahtar kelimemize çok yakın, eş anlamlı ya da yanlış yazımlarına kadar olan kısımda bizim reklamlarımız görünecektir. Bu da bizim için sıralı eşleşmeyi tercih edilebilir kılacaktır.

Bu tip eşleşmeler tıklanma sayınızı azaltacak fakat satın alımları, aramaları, dönüşümleri ve gezinme süresini artıracaktır.

Tam Eşleşme

Adı üzerinde bulunduğu gibi bir tamlık içerir. Yani sizin odak anahtar kelimeniz “SEO uzmanı” ise Google aramalarında sadece SEO uzmanı ve çok yakın kombinasyonları ile çıkacaktır.

Mesela hangi kelimelerde çıkması muhtemeldir?

 • seo uzmanı
 • seo uzmanları
 • uzman seo
 • seo uzman
 • uzman seocu

Gibi çok çok yakın etkileşim ihtimali olan aramalarda gösterilecektir reklamınız.

Anahtar kelime ekleme ekranında [seo uzmanı] olarak köşeli parantezler arasına eklemeniz gerekmektedir.

Köşeli parantezler başına, sonuna ya da ortasına ekleme yapılamayacağını ve tam olarak bu anahtar kelimede yoğunlaşılacağını söyler.

Tıklamalara göre geri dönüş ihtimali çok yüksek olan bir anahtar kelime eşleme türüdür fakat maliyetleri daha yüksek olacaktır.

Reklamlarınızı oluştururken tam eşleşme kullanmanız ve kullanmamanız gereken durumlarda ve yerinde kullanılması çok önemlidir.

Aksi taktirde bir çok tıklamayı kaçırabilir ya da hiç tıklama almadan kalite puanınızı düşürmeye de gidebilir.

Google Reklam Verme Fiyatları

Bizler AVEC Ajans olarak Ankara web tasarım, reklam ve seo hizmetlerimiz ile yılların tecrübesini sizlere sunuyoruz. İnternet reklamcılığı konusunda sektörde uzman ekibimiz ile sizi zorlu reklam serüvenlerinden kurtarıyoruz.

İsterseniz sadece bizi arayarak bir reklam talebinde bulunabilirsiniz. Çok daha masrafsız ve profesyonel olacaktır.

2021 yılında Google reklam fiyatları / ücretleri konusunda net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır fakat sektörünüze göre bu fiyatlar aylık olarak 1500 TL ile 30.000 TL arasında değişecektir. En doğru sonucu alabilmek için bir tıklama ile bizi arayın ve hemen bir fiyat teklifi rica edin.

Sektörünüzü, anahtar kelimelerinizi, tıklama oranlarınızı ve reklam gruplarınızı önizleme yöntemimiz ile belirleyelim. Gerekli araştırmaları ve fiyatlandırmaları yapalım ve size kesin bir fiyat sunalım.

Ankara Google Reklam Ajansı

ankara google reklam ajansı

Firmamız Ankara Yenimahalle’de web tasarım, SEO ve reklam ajansı olarak hizmet vermektedir. Google reklam vermek zorlu bir süreç olup uğraş ve zahmet isteyen aynı zamanda profesyonellik gerektiren bir iştir.

Siz kendi işinize odaklanırken bırakın biz sizin reklamınızı hemen oluşturalım. En uygun fiyatlardan google reklamlarınızı en üst sıralarda çıkaralım.

Yenilikçi ve 2021 odaklı çalışan firmamız reklamlarınıza gereken değeri ve etkileşimi göstererek sizin dönüşümlerinizi artırmayı hedefliyor. Peki reklamlar gerçekten etkili oluyor mu?

Google Reklamı İşe Yarar Mı?

Günümüz şartlarında düşünecek olursak özellikle pandemi nedeniyle sokaklarda dolaşarak hizmet veren bulmamız neredeyse mümkün olmuyor. Bu sebeplerdendir ki internet reklamcılığına olan ihtiyaç kat kat artmakta. Sizin de zamanında atılım yapmanızı öneriyoruz. Öncesinde merak ettiklerinizi de cevapsız bırakmayacağız.

Gerçekten işe yarar mı? Tabii ki reklama ihtiyacı olmayan firma asla yoktur. Sadece yanlış kararlar vardır. Aramalarda en üst sıralarda bulunmak her zaman çok avantajlıdır.

google reklam vermek işe yarıyor mu
google reklam vermek işe yarıyor mu

Yanda google trends verilerinden aldığımız basit bir ihtiyaç tablosunu görebilirsiniz. Günde binlerce kişi google reklam ajansı aramaları ile bir uzmanla görüşmek istiyor.

Bu da internet reklamlarındaki fiyat performans olarak üst düzey olan verimi daha iyi anlamamızı sağlayabiliyor.

Bu gün bir web sitesi ile reklam deneyimi yaşamak için bizi aramak isteyebilirsiniz.

Garantili Reklam Hizmeti

Garantili bir google reklam hizmeti almak için fatura sunan bir firma ile çalışmalısınız. Bizi arayarak Türkiye'nin dört bir yanında hizmet alabilirsiniz.
Firmamızın iletişim bilgilerini sayfanın altından bulabilir ve adresimizde de bizi ziyaret edebilirsiniz. Sunduğumuz hizmetlerde sözleşme ile kalıcılık sağlıyor ve işimizin arkasında duruyoruz.

Google Reklam Uzmanı

İhtiyacınız olan şey kendi reklamlarınızı düzenleyecek, kampanyaları ve reklam gruplarını onaracak ve sürekli takip işlemi yapacak bir uzman mı?
İşini en iyi şekilde yapan bir profesyonel ile sizi görüştürelim. Tek yapmanız gereken 0312 327 14 02 numaralı telefondan bizleri aramak.
Firmamız tüm Türkiye'ye hizmet vermektedir.

Formu Doldur Reklam Uzmanımız Seni Arasın

İstediğiniz bilgileri detaylandırarak iletmeniz, sorunuzun ve ihtiyacınızın cevap bulmasında yardımcı olacaktır.

Google ADS kullanarak reklam nasıl verilir? Dedik ve Google reklam verme ile ilgili tüm detaylara değinmeye çalıştık. Sizler de faydalı bulduysanız paylaşabilir ya da bizi arayarak uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

0312 327 14 02

3 Comments

 1. Harika bir içerik

 2. […] en temel bilgileri öğrendiniz ve işe başlayabilirsiniz. Fakat bir hatırlatma yapmak isteriz. Google reklamları ile ilgili içeriğimizi de […]

 3. […] tespit ediyoruz. Alan adınız yani domain, SEO (arama motoru optimizasyonu) açısından uygun ve Google reklam verme prensiplerine de denk olması […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: